Opis projektu

 

W dzisiejszym czasach – czasach pogoni za pieniądzem większość swojego czasu poświęcamy na karierę zawodową. Przez to mamy mniej czasu na to, aby dodatkowo rozwijać się w innych sektorach. Z drugiej strony w bardzo dynamicznym tempie rozwija się rynek finansowy, który nie uznaje kompromisów i jest sprawiedliwy tylko dla osób, które mają odpowiednią wiedzę oraz potrafią się po nim poruszać. Już dziś w wyniku tego nierównego wyścigu powstaje ogromna przepaść, w którą wpada coraz więcej ludzi. Często piastujemy stanowiska prezesów, dyrektorów, kierowników, pracujemy na etat, prowadzimy własne działalności, biznesy i mimo ogromnego doświadczenia stajemy się ofiarami systemu finansowego, tracąc swoje oszczędności czy też zaciągając kredyty na niebotycznym oprocentowaniu, a w przypadku naszej porażki najczęstszym wytłumaczeniem jest zdanie: „Nie wiedziałem, nie wiedziałam”.

Brak wiedzy w danym sektorze nie zwalnia nas z zasad obowiązujących w danym środowisku. Jeżeli np. bierzesz kredyt, który w spotach reklamowych wydaje się atrakcyjny, to ty masz obowiązek sprawdzić w warunkach umowy jak jest jego konstrukcja i ile fizycznie będzie kosztować Cię to zobowiązanie, a nie liczyć na wiarygodność doradcy, który jest pracownikiem danej instytucji i jego głównym zadaniem jest Ci po prostu go sprzedać. Stare powiedzenie mówi: „Nie pytaj się fryzjera czy masz się ostrzyc” tak samo nie pytaj się przedstawiciela banku czy ten kredyt jest dobry. Z jednej strony istnieje powiedzenie, iż „ciężką pracą ludzie się bogacą”. Przy dzisiejszym poziomie świadomości ludzkiej i szeregu działań jakie w wyniku tego podejmują, śmiało to powiedzenie można rozbudować do następującej treści. „Ciężką pracą ludzie się bogacą po czym poprzez błędne decyzje dość często wszystko tracą”.

Celem projektu świadoma firma jest przede wszystkim uświadomienie pracownikom, że czasy komunistyczne w dziedzinie finansów już się skończyły. Uświadomienie, że przy dzisiejszej konstrukcji politycznej i finansowej jedynie na kogo możemy liczyć to na Nas samych. Nikt nie będzie płacił nam emerytur tylko dlatego, że do ZUS pracodawca przelewał część naszych składek.

Nikt nie stanie w naszej obronie, bo nie znaliśmy warunków umowy kredytowej czy też inwestycyjnej. Dzisiejszy świat wymaga od nas podstawowej wiedzy finansowej, aby poruszać się przynajmniej na dostatecznym poziomie. W związku z tym skoro już wiesz jak zarabiać pieniądze, dowiedz się jak ich nie stracić, bądź jak je bezpiecznie pomnożyć, ponieważ nie ilość posiadanych pieniędzy, ale umiejętność zarządzania nimi jest kluczem do sukcesu, a bogatym uczynią Cię pieniądze, których nie wydasz.